ФОРМУВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ОНТОЛОГІЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ

ФОРМИРОВАНИЕ ИЕРАРХИЧЕСКИХ ИНФОРМАЦИОННЫХ МОДЕЛЕЙ ОБЬЕКТОВ И ПРОЦЕССОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ОНТОЛОГИЙ ПРЕДМЕТНЫХ ОБЛАСТЕЙ
OF INFORMATION HIERARCHICAL OBJECT MODEL AND PROCESSES WITH THE USE OF ONTOLOGIES OBJECT REGIONS
В.Б. Задоров., В.В. Демченко., В.Т. Шпирний., І.В. Бондаренко
інтероперабельність, застосування ієрархічних інформаційних моделей об’єктів та процесів в КІС будівництва, таксономічні і мереологічні ієрархії знань та даних, тезаурус - ієрархічно організована сукупність концептів ( термінів ), алгоритм класифікаційного уточнення і мереологічно - структурної деталізації об’єктів і процесів
Запропоновано одну концепцію побудови ієрархічних інформаційних моделей об’єктів і процесів з використанням онтологій функціональних предметних областей інвестиційно-будівельного комплексу з метою підвищення рівня інтероперабельності сучасних комп’ютерних інформаційних систем (КІС), що застосовуються в життєвому циклі будівель та споруд.
Предложена одна концепция построения иерархических информационных моделей обьектов и процессов с использованием онтологий функциональных предметных областей инвестиционно-строительного комплекса с целью повышения уровня интероперабельности современных компьютерных информационных систем, которые применяются в жизненном цикле зданий и сооружений.
One conception of construction of hierarchical informative models of objects and processes offers with the use of functional subject domains of investment-building complex with the purpose of increase of level of interoperability of the modern computer informative systems that are used in the vital loop of building and building.
Управління розвитком складних систем, номер 10, 2012
31 Май 2012
Інформаційні технології управління
  1. Артемьева И.Л. Интеграция онтологий, знаний и программных систем для сложно структурированной предметной области. Труды Четвертой международной конференции «Параллельные вычисления и задачи управления». Москва, 27-29 октября 2008, 1161-1170 с.
  2. Брюхов Д.О., Интероперабельные информационные системы: архитектуры и технологии. /  Брюхов Д.О., Задорожный В.И., Калиниченко Л.А., Курошев М.Ю., Шумилов С.С. // СУБД. Москва, 1995, №4. – С.86-113.
  3. Гаврилова Т.А.,  Базы знаний интеллектуальных систем / Т.А. Гаврилова, В.Ф. Хорошевский, Учебник для вузов. – СПб: Изд-во “Питер”, 2000.
  4. Гладун А.Я., Рогушина Ю.В. Основи методології формування тезаурусів з використанням онтологічного та мереологічного аналізу // Штучний інтелект, №4, 2008. – 53 с.
  5. Задоров В.Б. Про один підхід до створення технології попереднього системного проектування КІС підприємств // Управління розвитком складних систем.  – 2010. – Вип. 01. – С. 56 – 83.
  6. Задоров В.Б. К развитию концепции «конфигураторов» для построения архитектуры информационных технологий организационных антропогенных систем / В.Б. Задоров, О.О. Васильєв // Управління розвитком складних систем.  – 2011. – Вип. 06. – С. 107 – 116.
  7. Кеберле Н.Г. Огляд сучасних систем інтеграції неоднорідних баз даних і знань.  Вісник Львівського університету. Серія прикладна математика та інформатика. – 2002. – Вип.4 . Львів , С 163 -172
  8. Лычкина Н.Н. "Интегрированный многофункциональный комплекс имитационных моделей для стратегического и тактического управления деятельностью предприятий", – М.:МГУ, 2010
  9. Межуев В.И. Использование онтологий как моделей предметных областей / В.И. Межуев //«Искусственный интеллект» № 4, 2009
  10. Палагін О.В., Розвиток та порівняльні характеристики логіко-онтологічних формальних теорій / О.В. Палагін, М.Г. Петренко, А.В. Михайлюк /- К.: Математичні  машини і системи, 2007, № 23.
  11. Рубашкин В.Ш. Представление и анализ смысла в интеллектуальных информационных системах. – М.: Наука. Гл.ред.физ-мат.лит.,1989. – 192 с.
  12. Соловьев В.Д., Добров Б.В., Иванов В.В. Онтологии и тезаурусы. – Казань, 2006.-157 с.
  13. Соломоник А.М. Синтаксис в знаковых системах. Язык науки. – Минск: МЕТ, 2007. – С 207 – 245.
  14. Sheth A.P. Changing Focus on Interoperability in Information Systems: from System,  Syntax, Structure to Semantics. In: Interoperating Geographic Information Systems. Goodchild M.F., Egenhofer M.J., Fegeas R. and Kottman C.A. (eds.). Kluver. 1998.