МЕТОД НЕЧІТКОГО ВИЗНАЧЕННЯ ГРАНИЦЬ ПОВНОЇ КЕРОВАНОСТІ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ МІСТА ЗА РАХУНОК ВЛАСНИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ ЇЇ ПЛАНОВОГО РОЗВИТКУ

МЕТОД НЕЧЕТКОГО ОПРЕДЕЛЕНИИ ГРАНИЦ ПОЛНОЙ УПРАВЛЯЕМОСТИ СИСТЕМЫ ВОДОСНАБЖЕНИЯ ГОРОДА ЗА СЧЕТ СОБСТВЕННЫХ РЕСУРСОВ В УСЛОВИЯХ ЕЕ ПЛАНОВОГО РАЗВИТИЯ
METHOD OF FUZZY BORDER FULL CONTROLLABLY CITY WATER SUPPLY SYSTEM FROM ITS OWN RESOURCES IN TERMS OF ITS PLANNED DEVELOPMENT
О.Л.Соловей
нечіткі множини, лінгвістичні змінні, правила нечіт ких продукцій, експертні оцінки
Розглянуто проблему ймовірнісного підходу для розв’язання задачі визначення границь повної керованості мережі за рахунок власних ресурсів. Запропоновано метод, який на основі правил нечітких продукцій для будь-якого часу функціонування системи водопостачання міста дає змогу визначити «довжину» інтервалу її повної керованості за рахунок власних ресурсів на T+tі -му часовому проміжку її планового розвитку. Наведено приклад нечіткого логічного виведення «довжини» інтервалу, на основі якого зроблено висновок щодо можливостей повної керованості мережею.
Рассмотрена проблема вероятностного подхода для решения задачи определения границ полной управляемости сети за счет собственных ресурсов. Предложен метод, который на основе правил нечетких продукций для любого времени функционирования системы водоснабжения города позволяет определить «длину» интервала ее полной управляемости за счет собственных ресурсов на T+tі - м -временном промежутке ее планового развития. Приведен пример нечеткого логического вывода «длины» интервала, на основе которого сделан вывод о возможности полной управляемости сети.
The problem of the probabilistic approach to solve the problem of determining the boundaries of complete controllability network using its own resources. A method based on fuzzy rules for productions at any time functioning city water supply system lets you define "long" range of complete controllability from its own resources at th time interval of the planned development. An example of fuzzy inference "length" of the interval on which to base a conclusion on how to complete manageability network.
Управління розвитком складних систем, номер 10, 2012
31 Май 2012
Інформаційні технології проектування
  1. Форкун Ю.В., Михайленко В.М. Андрущак О.В., Оптимальное планирование на многомерных сетях в условиях неопределенности. Тезіси доповідей другої науково-практичної конференції "Ком’ютерні технології в учбово-методичній, науковій та зовнішньоекономічній діяльності вищих навчальних закладів в Україні". - К.: УФІМБ.-1996.-19 с.
  2. Леви Л.И. Формализм нечетких множеств в моделировани автоматизации процессов оперативного управления инженерными сетевыми системами// Сб. научн. Тр. ЛСХИ. Ч. 3.-Луганск: Изд-во ЛСХИ, 1997.-С.39-40.
  3. Соловей О.Л. Спіральна модель управління довгостроковим розвитком системи водопостачання міста. 8 міднародна конференція «Управління проектами у розвитку суспільства». - Київ, 19-20 травня.
  4. Красовский А.А, Поспелов Г.С. Основы автоматики и технической кибернетики.-М.: Государственное энергетическое издательство, 1962.-597 с.
  5. Кулик Ю.В. Проектирование систем газоснабжения с учетом качества их функционирования // Наука и техника в городском хозяйстве. - 1990. -№73.-С. 205-217.
  6. Борисов А.Н. Модели принятия решений на основе лингвистической переменной. - Рига: Зинатне.- 1982. -256с.