ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

ФИНАНСОВЫЕ МЕХАНИЗМЫ ПОВЫШЕНИЯ ЭНЕРГОЭФФЕКТИВНОСТИ ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
FINANCIAL MECHANISM OF ENERGY EFFICIENCY INSTITUTIONS OF HIGHER EDUCATION
Н.М. Павленко
енергоефективність, вищі навчальні заклади, кошторисне фінансування, державно - приватне партнерство (ДПП)
Розглянуто особливості фінансування державних вищих навчальних закладів в умовах сьогодення. Вивчено переваги та недоліки існуючого підходу. З метою забезпечення можливостей фінансування заходів з підвищення енергоефективності в освітніх установах запропоновано використання механізму державно-приватного партнерства.
Рассмотрены особенности финансирования государственных высших учебных заведений в условиях современности. Изучены преимущества и недостатки существующего подхода. С целью обеспечения возможностей финансирования мероприятий по повышению энергоэффективности в образовательных учреждениях предложено использование механизма государственно-частного партнерства.
The features of the financing of public higher education in today's conditions. Studied the advantages and disadvantages of the current approach. In order to provide funding for energy efficiency in educational institutions proposed to use a public-private partnership.
Управління розвитком складних систем, номер 10, 2012
31 Май 2012
Інформаційні технології в економіці
  1. Атоян В. Р. Организация научной и инновационной деятельности в вузе / В. Р. Атоян. – Саратов : Изд-во Сарат. гос. тех. ун-та, 1996. – 316 с.
  2. Бескид Й. Фінансовий механізм вищої школи в умовах ринку / Й. Бескид // Фінанси України. – 2003. –
    № 8. – С. 103–106.
  3. Боголіб Т. М. Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в трансформаційний період : [монографія] / Т. М. Боголіб. – К. : Міленіум, 2006. – 506 с.
  4. Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ [Електронний ресурс] : Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
  5. Варнавский В. Г. Партнерство государства и частного сектора: формы, проекты, риски / РАН; Институт мировой экономики и международных отношений. — М. : Наука, 2005. — 315с.
  6. Сосна С. Концессионные соглашения: теория и практика. М.: Нестор, 2002.
  7. Bousquet F., Fayard A. Road infrastructure concession practice in Europe. No 2675, Policy Research Working Paper Series from The World Bank. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://econpapers.repec.org/paper/wbkwbrwps/2675.htm
  8. Национальный доклад «Риски бизнеса в частногосударственном партнерстве» // М.: Ассоциация Менеджеров, 2007. – 116 с.