РОЗРОБКА МАРКОВСЬКОЇ МОДЕЛІ ЗМІНИ СТАНІВ ПАЦІЄНТІВ У ПРОЕКТАХ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

РАЗРАБОТКА МАРКОВСКИХ МОДЕЛЕЙ ИЗМЕНЕНИЙ СОСТОЯНИЯ ПАЦИЕНТОВ В ПРОЕКТАХ ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ МЕДИЦИНСКИХ УСЛУГ
DEVELOPMENT MARKOV MODEL CHANGES THE PATIENT'S CONDITION PROJECTS FOR MEDICAL SERVICES
С.В. Руденко., М.В. Романенко., О.Г. Катуніна., К.В. Колеснікова
проекти, медичні послуги, стан пацієнтів, марковська модель
Розглянуто особливості оцінки результатів проектів надання медичних послуг із застосуванням марковської моделі зміни станів пацієнтів. Показано, що управління діяльністю медичних закладів необхідно формувати на основі проектних підходів, що дозволить розробити нові методи проактивного управління медичною сферою.
Рассмотрены особенности оценки результатов проектов оказания медицинских услуг с применением марковской модели изменения состояний пациентов. Показано, что управление деятельностью медицинских учреждений необходимо формировать на основе проектных подходов, что позволит разработать новые методы проактивного управления медицинской сферой.
Features of evaluating projects providing health services using Markov model state changes patients. It is shown that the management of hospitals should be formed on the basis of the design approach that allows to develop new methods for proactive management of medical sphere.
Управління розвитком складних систем, номер 12, 2012
23 Октябрь 2012
Управління проектами
Одеський національний морський університет, Одеса; Медичний холдинг INTO-SANA, Одеса; Одеський національний політехнічний університет, Одеса
  1. Романенко Н.В. Портфельно-ориентированное управление в здравоохранении / С.В. Руденко, Н.В. Романенко // Восточно-Европейский журнал передовых технологий: научный журнал. – Харьков: Технологический центр, 2011. – №1/5 (49). – С.61-65.
  2. Бушуева Н.С. Модели и методы проактивного управления программами организационного развития / Н.С. Бушуева. – К.: Наук. світ, 2007. – 270 с.
  3. Азаров М.Я. Інноваційні механізми управління програмами розвитку: монографія / Азаров М.Я., Ярошенко Ф.О., Бушуєв С.Д. – К.: Самміт-книга, 2012.-828 с.
  4. Тернер Дж. Родни. Руководство по проектно-ориентированному управлению / пер.с англ. под общ. ред. В.И. Воропаева.– М.: Издательский дом Гребенникова, 2007. – 552 с.
  5. Вентцель, Е.С. Исследование операций [Текст]. – М.: Советское радио, 1972. – 552 с.
  6. Колеснікова, К.В. Розробка марківської моделі станів проектно керованої організації / К.В. Колеснікова. В.О. Вайсман, С.О. Величко // Сучасні технології в машинобудуванні [Текст]: зб. наук. праць. – Вип. 7 / редкол.: В.О. Федорович (голова) [та ін.]. Харьків: ХТУ «ХПІ», 2012. – С. 217 – 222.
  7. Оборская А.Г. Модель эффектов коммуникаций для управления рекламными проектами [текст] / Оборская А.Г., Гогунский В.Д. // Тр. Одес. политехн. ун-та. – Одесса: ОНПУ, 2005. – С. 31 – 34.
  8. Оборська, Г.Г. Застосування однорідного харківського ланцюга з дискретним часом для оцінки якості навчального закладу / Г.Г. Оборська, Власенко О.В. // Вост.-Европ. журнал передовых технологий. ‑ № 4/3 (52). – Харьков: Технол. центр, 2011. – С. 48 – 52.
  9. Арчибальд Р. Управление высокотехно-логичными программами и проектами / Рассел Д. Арчибальд; пер. с англ. Мамонтова Е.В.; под ред. Баженова А.Д., Арефьева А.О. – 3-е изд. – М.: Компания АйТи; ДМК Пресс, 2004. – 472 с.