АНАЛІЗ СТРУКТУРНОЇ МОДЕЛІ КОМПЕТЕНЦІЙ З УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ НАЦІОНАЛЬНОГО СТАНДАРТУ УКРАЇНИ

Анализ структурной модели компетенций по управлению проектами национального стандарта Украины
Analysis of structural model of competencies Project Management national standard of Ukraine
К.В. Колеснікова., Д.В. Лук’янов
компетенції, модель, осередки знань, проекти, навчальні програми
компетенции, модель, ядра знаний, проекты, учебные программы
jurisdictions, model, kernels of knowledges, projects, on-line tutorials
Розглянуто особливості представлення і аналізу структурної моделі компетенцій з управління проектами національного стандарту України за версією NCB UA – ver. 3.1. Визначено, що управління процесами підготовки фахівців з проектного управління необхідно здійснювати на засадах системного аналізу загальної матриці компетенцій проектних менеджерів з формуванням осередків знань, які об’єднують в собі певні сукупності компетенцій.
Рассмотрены особенности представления и анализа структурной модели компетенций по управлению проектами национального стандарта Украины по версии NCB UA - ver. 3.1. Определено, что управление процессами подготовки специалистов по проектному управлению необходимо осуществлять на основе системного анализа общей матрицы компетенций проектных менеджеров с формированием ядер знаний, которые объединяют в себе определенные совокупности компетенций.
The features of the presentation and analysis of the structural model of competencies in project management of a national standard in Ukraine according to NCB UA – ver. 3.1. Determined that the management of training in project management should be carried out on the basis of a systematic analysis of the overall matrix of competencies of project managers with the formation of nuclei of knowledge that combine certain set of skills.
Управління розвитком складних систем, номер 13, 2013
17 Май 2013
Управління проектами
Одеський національний політехнічний університет, Одеса; Білоруський державний університет, Мінськ
  1. Бушуев С.Д. National Competence Baseline, NCB UA Version 3.1 / C.Д. Бушуев, Н.С. Бушуева. – К.: ІРІДІУМ, 2010. – 208 с.
  2. Макаров А.В. Компетентностно-ориентированные образовательные программы ВУЗа [Текст] / А.В. Макаров, Ю.С. Перфильев, В.Т. Федин. – Минск: РИВШ, 2011. – 116 с.
  3. Белощицкий А.А. Управление проблемами в методологии проектно-векторного управления образовательными середами [Текст] / А.А. Белощицкий // Управління розвитком складних систем. ‑ № 9. – 2012. – С. 104 – 107.
  4. Гогунський В.Д. Визначення ядер знань на графі компетенцій проектних менеджерів [Текст] / В.Д. Гогунський, Д.В. Лук’янов, О.В. Власенко// Вост.-Европ. журнал передовых технологий. ‑ № 1/10 (55). – Харьков : Технолог. центр, 2012 – С. 26 – 28.
  5. Vaysman, V.A. The planar graphs closed cycles determination method [Text] / V.A. Vaysman, К.V. Kolesnikova, D.V. Lukianov // Труды Одес. политехн. ун-та. — № 1(38). —2012. — С. 222 – 227.
  6. Вайсман В.О. Система стандартів підприємства для управління знаннями в проектно керованій організації [Текст] / В.О. Вайсман, С.О. Величко, В.Д. Гогунський // Труды Одес. политехн. ун-та. – № 1(35). – Одесса : ОНПУ, 2011. – С. 256 – 261.
  7. Дружинин Е.А. Реализация стратегии диверсификации на основе управления компетенциями предприятия и его сотрудников [Текст] / Е.А. Дружинин, М.В. Кравченко, Б.В. Гайдабурас // Вост.-Европ. журнал передовых технологий. ‑ № 1/11 (56). – Харьков : Технолог. центр, 2012 – С. 4 – 6.
  8. Рач, В.А. Контекстно-личностное оценивание компетентности проектных менеджеров с использованием теории нечетких множеств [Текст] / В.А. Рач, О.В. Бирюков // Управління проектами та розвиток виробництва: зб. наук. пр. – Луганськ: СНУ ім. В. Даля. 2009. – № 1 (29). – С. 151 – 169.