СКЛАДНИКИ ПОВЕДІНКОВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧАСНИКА КОМАНДИ ПРОЕКТУ НА ЗАСАДАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ

Составляющие поведенческой компетенции участника команды проекта на основе компетентностного подхода
Components of behavioral competence of project team members on the basis competentive approach
К.С. Масленнікова
К.В. Колеснікова
поведінкова компетенція, проект, команда проекту, компетентнісний підхід
поведенческая компетенция, проект, команда проекта, компетентностный подход
This article is devoted separation of the components of behavioral competencies's project team on the basis competence approach.
Розглянуто особливості виокремлення складників поведінкової компетенції учасника команди проекту на засадах компетентнісного підходу.
Рассмотрены особенности выделения составляющих поведенческой компетенции участника команды проекта на основе компетентностного подхода.
Управління розвитком складних систем, номер 14, 2013
16 Август 2013
Управління проектами
Одеський національний політехнічний університет, Одеса

1. Морозов В.В. Формування, управління та розвиток команди проекту (поведінкові компетенції): навч. посібн. [Текст] / В.В. Морозов, А.М. Чередніченко, Т.І. Шпільова; за ред. В.В. Морозова; ун-т економіки та права «КРОК». – К.: Таксон, 2009. – 464 с.

2. Болотов В.А. Компетентностная модель : от идеи к образовательной программе [Текст] / В.А. Болотов, В.В. Сериков // Педагогика. – 2003. –
№ 10. – С. 8–14.

3. Лукьянов Д.В. Шу-Ха-Ри или копетентность
по-японски [Текст] / Д.В. Лукьянов, В.Д. Гогунский // Наук.-метод. семінар: “Шляхи реалізації кредитно-модульної системи організації навчального процесу”. – Вип. 6. – О.: Наука і техніка, 2012. – С. 117 – 121.

4. ISO/DIS 29990:2010. Learning services for non-formal education and training – Basic requirements for service providers. – ISO : ISO/TK 232, 2009. – 15 p.

5. Макаров А.В. Компетентностно-ориентированные образовательные программы ВУЗа [Текст] / А.В. Макаров, Ю.С. Перфильев, В.Т. Федин. – Минск: РИВШ, 2011. – 116 с.

6. Гогунський В.Д. Визначення ядер знань на графі компетенцій проектних менеджерів / В.Д. Гогунський, Д.В. Лук’янов, О.В. Власенко // Вост.-Европейский журнал передовых технологий. – № 1/10 (55). – Харьков: Технолог. центр, 2012 – С. 26 – 28.

7. Vaysman, V.A. The planar graphs closed cycles determination method [Text] / V.A. Vaysman, К.V. Kolesnikova, D.V. Lukianov // Труды Одес. политехн. ун-та. – № 1(38). – 2012. – С. 222 – 227.

8. Бушуев С.Д. National Competence Baseline, NCB UA Version 3.1 [Текст] / C.Д. Бушуев, Н.С. Бушуева. – К.: ІРІДІУМ, 2010. – 208 с.

9. Бушуев С.Д. Напрями дисертаційних наукових досліджень зі спеціальності «Управління проектами та програмами» [Текст] / С.Д. Бушуев, В.Д. Гогунський, К.В. Кошкін // Управління розвитком складних систем. – 2012. – № 12. – С. 5 – 7.

10. Закон Йеркса-Додсона // Психологический словарь // Мир Психологии : информационный портал.

11. Сисоєва С. Особистісно зорієнтовані технології: метод проектів / С. Сисоєва // Освітній портал.

12. Бартон Т. Комплексный подход к риск-менеджменту: стоит ли этим заниматься: практика ведущих компаний [Текст]/ Т. Бартон, У. Шенкир, П. Уокер; пер. с англ. – М.: Вильямс, 2003. – 208 с.

13. Оборская А.Г. Модель эффектов коммуникаций для управления рекламними проектами [Текст] / А.Г. Оборская, В.Д. Гогунский // Тр. Одес. политехн.
ун-та. – Одесса: ОНПУ, 2005. – С. 31 – 34.

14. Власенко Е.В. Модель «Діамант» оцінки внутрішніх комунікацій в Європейських проектах [Текст] / Е.В. Власенко, Д.В. Лукьянов, В.Д. Гогунский // Вост.-Европ. журнал передовых технол. ‑ № 1/10 (61). – Харьков: Технолог. центр, 2013. – С. 86 – 88.

15. Ломов Б.Ф. Общение и социальная регуляция поведения [Текст] / Б.Ф. Ломов // Психологические проблемы социальной регуляции поведения. – М.: Наука, 1976. – С. 150 – 165.

16. Большая советская энциклопедия : в 30 т. [Электронный ресурс] / гл. ред. Б.А. Введенский. – М.: Советская энциклопедия, 1970. – 18240 с.

17. Карпов А.В. Рефлексивность как психическое свойство и методика ее діагностики [Текст] / А.В. Карпов // Психологический журнал. – 2003. – Т. 24. – № 5. – С. 45–57.

18. Рач В.А. Контекстно-личностное оценивание компетентности проектных менеджеров с использованием теории нечетких множеств [Текст] / В.А. Рач, О.В. Бирюков // Управління проектами та розвиток виробництва: зб. наук. пр. – Луганськ: СНУ ім. В. Даля. 2009. – № 1 (29). – С. 151 – 169.