ЗАСТОСУВАННЯ ПРОЦЕДУРИ БІНАРИЗАЦІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ОБРАЗУ ДЕФЕКТУ ТИПУ «ТРІЩИНА» НА ЦИФРОВОМУ ЗОБРАЖЕННІ

Применение процедуры бинаризации для определения образа дефекта типа «трещина» на цифровом изображении
Application of the procedure for determining the binarization of the image defects such as "crack" the digital image
О.В. Горда., О.О. Пузько., С.П. Коломієць
модель, тріщина, зображення, бінаризація , вибір порогу
модель, трещина, изображения, бинаризация, выбор порога
model, crack, image binarization , the choice of the threshold
Розглянуто технологію визначення геометричних характеристик дефекту «тріщина» на поверхнях об’єктів будівництва з врахуванням їх особливостей з точки зору утворення, прояву та представлення на зображенні.
Рассмотрена технология определения геометрических характеристик дефекта «трещина» на поверхностях объектов строительства с учетом их особенностей с точки зрения образования, проявления и представление на изображении.
Look at techniques for determining the geometric characteristics of the defect «crack» on the surfaces of objects of construction with taking into account their specificities in terms of education, manifestations and view the image.
Управління розвитком складних систем, номер 14, 2013
26 Июнь 2013
Інформаційні технології проектування
  1. Горда О.В. Фільтрація зображень дефекту типу «тріщина» в оптичному діапазоні web-камер / О.В. Горда // Техніка будівництва. – 2009. – № 21 –С. 134-138.
  2. Горда О.В.  Дослідження функції присутності дефекту типу «тріщина»на цифрових зображеннях об’єктів будівництва / О.В. Горда // Управління розвитком складних систем. – К., 2011. – Вип. 10. –
    С. 112-114.
  3. Цифровая обработка изображений в информационных системах: Учебное пособие / И.С Грузман., В.С. Киричук, В.П. Косых, Г.И. Перетягин, А.А. Спектор. –  Новосибисрк: Изд-во НГТУ, 2002. –352 c.
  4.  Рудаков, П. И. Обработка сигналов и изображений matlab 5x [Текст] / П.И. Рудаков, В.И. Сафонов; под общ. ред. В.Г. Потемника.  – М.: ДИАЛОГ–МИФИ, 2000. – 416 c.
  5.  Сергеенко, А.Б. Цифровая обработка сигналов [Текст]: учебник для вузов / А.Б. Сергеенко. – 2-е изд. – СПб.: Питер, 2007. – 751 с.
  6. Лайонс, Ричард. Цифровая обработка сигналов [Текст] / Ричард Лайонс; пер. с англ., под ред. А.А. Бритова. – 2-е изд. – М.: БИНОМ–Пресс, 2007. – 653 с.