ФОРМУВАННЯ КОМАНДИ НАУКОВОГО ПРОЕКТУ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ЗВАЖЕНИХ СУМ

І.Є. Драч, Г.Л. Теплякова
команда проекту, науковий проект, критерії, багатокритеріальний аналіз, метод зважених сум, закон Ципфа-Парето, матриці парних порівнянь, рейтинг претендентів
команда проекта, научный проект, критерии, многокритериальный анализ, метод взвешенных сумм, закон Ципфа-Парето, матрицы парных сравнений, рейтинг претендентов
project team, research project, criteria, multiple-criteria decision analysis, weighted sums method, Zipf-Pareto law, pairwise comparison matrices, applicants’ rating
Запропоновано механізм формування команди наукового проекту ВНЗ на основі методу зважених сум, який базується на вимогах системно-ціннісного підходу. Побудовано рейтинги претендентів за комплексними критеріями (рівнями цінностей) та загальний рейтинг претендентів.
Предлагается механизм формирования команды научного проекта вузов на основе метода взвешенных сумм, основанный на требованиях системно-ценностного подхода. Построены рейтинги претендентов по комплексным критериям (уровнями ценностей) и общий рейтинг претендентов.
The mechanism for formation the team of the university research project is proposed. It is based on the weighted sums method and built on the requirements of the system-value approach. Applicants’ ratings are built according to complex criteria (levels of values). As a result of research, overall applicants’ rating is constructed.
Управління розвитком складних систем, номер 15, 2013
27 Сентябрь 2013
УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ
Національна металургійна академія України, Дніпропетровськ
  1. Батенко Л.П. Управління проектами: навч. посіб. / Л. П. Батенко, О. А. Загородніх, В. В. Ліщинська. — К.: КНЕУ, 2003. — 231 с. - ISBN 966–574–426–7.
  2. Новиков Д.А. Модели и механизмы управления научными проектами в ВУЗах/ Д.А. Новиков, А.Л. Суханов. – М.: Институт управления образованием РАО, 2005. – 80 с. – ISBN 5-88795-028-5.
  3. Три основных модели формирования команды // Интернет журнал Свой бизнес. – Режим доступа: http://www.nejo.ru/tri-osnovnyx-modeli-formirovaniya-komandy.html.
  4. Рулікова Н.С. Управління портфелем інноваційних проектів вищих навчальних закладів: дис. канд. техн. наук : 05.13.22 / Н. С. Рулікова; НМАУ ; наук. кер. В. В. Малий. – Миколаїв, 2009. – 164 с.
  5. Управление инновационными проектами: выдержка из учеб.-метод. пособ. / [Антонец В.А., Левчук И.В., Левчук С.А.]. – Нижний Новгород, 2009. – 35 с.
  6. Саати Т. Л. Принятие решений при зависимостях и обратных связях: Аналитические сети/ Т.Л. Саати. – М.: Изд-во ЛКИ, 2008. – 360 с. – ISBN: 978-5-397-01622-3.
  7. Михалёв А.И. Интеграция методов многокритериального анализа и их применение в системе поддержки принятия решений / А.И. Михалёв, В.И. Кузнецов, Н.Н. Ковалик, Г.Л. Теплякова // Системні технології. Регіональний міжвузівський збірник наукових праць. – Вип. 4 (75). – Дніпропетровськ, 2011. –
    С. 140-152.
  8. Теплякова Г.Л. Модель построения рейтинга кафедр интегрированным многокритериальным методом МВС+МАИ/ Г.Л. Теплякова // Системні технології. Регіональний міжвузівський збірник наукових праць. – Вип. 3 (86). – Дніпропетровськ, 2013. – С. 135-141.