ЗАДАЧІ СТРУКТУРИЗАЦІЇ ЦІЛЕЙ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ НА ОСНОВІ НЕДОВИЗНАЧЕНИХ МОДЕЛЕЙ

ЗАДАЧИ СТРУКТУРИЗАЦИИ ЦЕЛЕЙ РАЗВИТИЯ БИЗНЕСА НА ОСНОВЕ НЕДООПРЕДЕЛЕННЫХ МОДЕЛЕЙ
TASKS OF СТРУКТУРИЗАЦІЇ OF AIMS OF DEVELOPMENT OF BUSINESS ARE ON BASIS OF THE UNDERDETERMINED MODELS
Гриша О.В., Тютюнник С.В.
управління цілями, ключові показники діяльності, недовизначені моделі
управление целями, ключевые показатели деятельности, недоопределенные модели
structuring business goals, key performance indicators, aims, nondeterministic models
Запропоновано взаємопов’язану послідовність задач структуризації цілей бізнесу, як складної організаційно-технічної системи. Розглянуто задачі аналізу взаємодії цілей, формування структурної моделі реалізації цілей, формування ефективної структури досягнення цілей та корегування інтервалів показників та уточнення моделі по ходу реалізації цілей. Визначено типи взаємодії цілей. Запропоновано використання недовизначених показників діяльності як елементів недовизначених моделей структуризації.
Предложена взаимоувязанная последовательность задач структуризации целей бизнеса, как сложной организационно-технической системы. Рассмотрены задачи анализа взаимодействия целей, формирования структурной модели реализации целей, формирования эффективной структуры достижения целей и корректировки интервалов показателей и уточнения модели в процессе реализации целей. Определены типы взаимодействия целей. Предложено использование недоопределенных показателей деятельности как элементов недоопределенных моделей структуризации.
It is offered a sequence of interconnected problems for structuring business goals as a complex organizational and technical system. We consider the problem of interaction analysis purposes, the formation of the purposes structural model an effective structure to achieve goals and adjusting parameters and refine the model for the implementation purposes. It is offered a classification of interaction goals type. It is offered to use nondeterministic performance as structuring elements nondeterministic models.
Управління розвитком складних систем, номер 16, 2013
Управление развитием сложных систем, номер 16, 2013
Management of development of complex systems, Number 16, 2013
01 Ноябрь 2013
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київ

1.     Капица С.П., Курдюмов С.П., Малинецкий Г.Г. Синергетика и прогнозы будущего. – М.: Эдиториал УРСС, 2001. – 288 с.

2.     Напреенко В.Г., Нариньяни А.С.. Недоопределенные балансовые модели производства // Проблемы управления и моделирования в сложных системах. Труды III международной конференции. Самара: Самарский научный центр РАН, 2001. – С. 102-108.

3.     Пападимитриу Х., Стайглиц К. Комбинаторная оптимизация. Алгоритмі и сложность. – М.: Наука, 1985. – 512 с.

4.     Тарасенко Ф.П. Прикладной системный анализ (Наука и искусство решения проблемы). – Томск: Изд-во Том. Ун-та. 2004. – 186 с.

5.     Шеннон Р. Имитационное моделирование систем. Искусство и наука. – М.: Мир, 1978. – 417 с.

6.     Dechter R. Backet elimination: a unifying framework for reasoning // ACM Press. 1996. – 28, N61. P. 1-51.

7.     Цюцюра С.В., Криворучко О.В., Цюцюра М.І. Ключові показники ефективності. Принципи розробки ключових показників ефективності для бюджетної сфери. // Управління розвитком складних систем. 2012. – Вип. 10.