ВИКОРИСТАННЯ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ З РАДІАЛЬНИМИ БАЗИСНИМИ ФУНКЦІЯМИ В ЗАДАЧАХ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ЗАХИЩЕНОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Использование нейронной сети с радиальными базисными функциями в задачах диагностирования состояния защищенности программного обеспечения
Use of neuron network with radial base functions in the tasks of protection of the information
І.А.Терейковський
діагностика захисту, захист інформації,  нейронна мережа з радіальними базисними функціями
Визначено доцільності використання класичної нейронної мережі з радіальною базисною функцією для розв'язання задач діагностики стану захищеності програмного забезпечення. Розглянуто методику побудови мережі, проведено її верифікацію та проаналізовано обчислювальні обмеження. Обґрунтовано можливі сфери використання мережі.
Определены целесообразности использования классической нейронной сети с радиальной базисной функцией при решении задач защиты информации. Рассмотрена методика построения сети, проведена ее верификация и проанализированы вычислительные ограничения. Обоснованы возможные сферы использования сети.
Work is dedicated to determination to practicability of the use classical neuron network with radial base function at decision of the tasks of protection to information. The method of construction of network is considered, its verification is conducted and calculable limitations are analysed. The possible spheres of the use of network are grounded.
Управління розвитком складних систем, номер 3, 2010
26 Ноябрь 2010
Технології управління розвитком
Київський національний університет  будівництва і архітектури, Київ

1. Терейковський І.А. Використання нейронних мереж при розпізнаванні  макровірусів // Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні-Вип. 2 (13), - 2006, С.176-183

2. Огарок А. Виртуальные войны. Искусственный интеллект на защите от вирусов и программных закладок  /  А. Огарок, Д. Комашинский,  Д. Школьников  // Конфидент. - 2003. - №2 (50). -  С. 64–69, 97.

3. Ежов А. А. Нейрокомпьютинг и его применения в экономике и бизнесе / А. А. Ежов, С. А. Шумский. - М. : МИФИ, 1998. - 224 с.

4. Каллан Р. Основные концепции нейронных сетей / Каллан Р. ; пер. с англ. А. Г. Сивака. - М. : Вильямс, 2003. - 288 с.