МОДЕЛЮВАННЯ КАТАСТРОФІЧНОГО СЦЕНАРІЮ РОЗВИТКУ ЦИВІЛІЗАЦІЇ ЗАСОБАМИ ТЕОРІЇ АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ

Моделирование катастрофического сценария развития цивилизации средствами теории автоматического управления
Simulation of a catastrophic scenario of civilization development
С.В.Іносов., В.М.Скіданов., Т.Г.Соболевська., К.В.Сідун
цивілізація, прогрес, позитивний зворотний зв’язок, модель, сценарій катастрофічного розвитку
Запропоновано модель катастрофічного розвитку цивілізації у вигляді контуру позитивного квадратичного зворотного зв’язку на базі аналізу тенденцій попереднього прогресу цивілізації. За допомогою моделі вказані тенденції розвитку екстраполюються у майбутнє.
Предлагается модель катастрофического развития цивилизации в виде контура положительной квадратичной обратной связи на основе анализа предыдущих тенденций прогресса цивилизации. С помощью модели указанные тенденции развития экстраполируются в будущее.
A model of our civilization’s catastrophic development has been offered as a positive quadratic feedback loop on the basis of analysis of previous tendencies of civilization’s progress. With the help of this model, abovementioned tendencies are being extrapolated into the future.
Управління розвитком складних систем, номер 3, 2010
26 Ноябрь 2010
Управління технологічними процесами

1. Алексеенко И.М., Кейсевич П.С. Последняя цивилизация? – К.: Наукова думка, 1997. – 248 с.

2. Капица С.П. Синергетика и прогнозы будущего. – М.: Наука, 1997, – 213 с.

3. Edward O. Wilson. The Bottleneck. Scientific American, February, 2002. – 10 p.