РОЗПІЗНАВАННЯ СКРИПТОВИХ ВІРУСІВ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ З РАДІАЛЬНИМИ БАЗИСНИМИ ФУНКЦІЯМИ

Распознавание скриптовых вирусов с помощью нейронной сети с радиальными базисными функциями
Recognition of script viruses using a neural network with radial basis
І.А.Терейковський
антивірус, скриптовий вірус, захист інформації,  нейронна мережа з радіальними базисними функціями
Розглянуто можливість використання нейронної мережі з радіальними базисними функціями в системах розпізнавання скриптових вірусів. Розроблено модель такої нейронної мережі. Доведено доцільність її застосування.
Рассмотрена возможность использование нейронной сети с радиальными базисными функциями в системах распознавания скриптовых вирусов. Разработана модель такой нейронной сети. Доказана целесообразность ее использования.
The possibility of using a neural network with radial basis functions in the recognition systems of scripting viruses. A model of a neural network. The expediency of its use.
Управління розвитком складних систем, номер 4, 2010
17 Декабрь 2010
Технології управління розвитком
Київський національний університет  будівництва і архітектури, Київ

1. Ежов А. А. Нейрокомпьютинг и его применения в экономике и бизнесе / А. А. Ежов, С. А. Шумский. - М. : МИФИ, 1998. - 224 с.

2. Каллан Р. Основные концепции нейронных сетей / Каллан Р. ; пер. с англ. А. Г. Сивака. - М. : Вильямс, 2003. - 288 с.

3. Терейковський І.А. Використання нейронних мереж при розпізнаванні  макровірусів / Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні Випуск 2 (13) 2006 р., с.176-183.

4. Терейковський І. А. Розпізнавання скриптових вірусів за допомогою багатошарового перспетрону / І. А. Терейковський  // Защита информации: сб. науч. трудов  НАУ. – 2007. - Выпуск 14. – С. 206-212.

5. Огарок А. Виртуальные войны. Искусственный интеллект на защите от вирусов и программных закладок / А. Огарок, Д. Комашинский, Д. Школьников  // Конфидент. - 2003. - №2 (50). -  С. 64–69, 97.