ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ НА ОСНОВІ ЕКСПЕРТНИХ ВИСНОВКІВ

Оптимизация структуры системы пожарной сигнализации на основе экспертных заключений
Structure optimization of the fire alarm system on the basis of expert inferences
О.М.Землянський., В.Є.Снитюк
системи пожежної сигналізації, експерт, пожежний сповіщувач, пожежне навантаження, модель, оптимізація, нечітка множина, функція належності
Розглянуто задачу оптимізації системи пожежної сигналізації будівель і споруд. Визначені причини неефективності існуючих схем розміщення пожежних сповіщувачів. Запропоновано моделі, структурна та параметрична ідентифікація яких дозволить визначити оптимальну кількість пожежних сповіщувачів у приміщенні залежно від прогнозованих наслідків можливої пожежі. Відзначено необхідність використання апарату теорії нечітких множин як природного засобу числення суб’єктивних суджень та їх об’єктивізації.
Предложены модели, структурная и параметрическая идентификация которых позволит определить оптимальное количество пожарных извещателей в помещении в зависимости от прогнозируемых последствий возможного пожара.
Models are offered, which both structural and parametrical identification will allow to define optimum quantity of fire gages indoors depending on predicted consequences of a possible fire.
Управління розвитком складних систем, номер 5, 2011
28 Январь 2011
Інформаційні технології проектування
Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Черкаси; Черкаський державний технологічний університет, Черкаси
  1. Шаровар Ф.И. Устройства и системы пожарной сигнализации / Ф.И.  Шаровар. – М.: Стройиздат, 1985. – 376 с.
  2. Синилов В.Г. Системы охранной, пожарной и охранно-пожарной сигнализации / В.Г. Синилов. – М.: Академия, 2004. – 352 с.
  3. Навацкий А.А. Производственная и пожарная автоматика. Ч.1. Производственная автоматика для предупреждения пожаров и взрывов. Пожарная сигнализация / А.А. Навацкий, В.П. Бабуров, В.В. Бабурин и др. – М.: Академия ГПС МЧС России, 2005. – 335 с.
  4. Абрамов Ю.А. Методы и средства обнаружения пожаров / Ю.А. Абрамов. – Харьков: ХИПБ МВД Украины, 1995. – 105 с.
  5. Землянский А.Н. Проектирование систем пожарного мониторинга в условиях неопределенности /
    А.Н. Землянский, Н.П. Каверина, В.Е. Снитюк //  Искусственный интеллект. – 2010. - № 4. – С. 483-488.
  6. Kosko B. Fuzzy Systems as Universal Approximators / B. Kosko // IEEE Transactions on Computers. – 1994. – № 11. – P. 1329-1333.
  7. www.mathworks.com
  8. Jang R. ANFIS: Adaptive-Network-Based-Fuzzy Inference System / Jyh-Shing Roger Jang // IEEE Transactions on Systems: Man and Cybernetics. − 1993. − Vol. 23. − № 3. − P. 665-685.
  9. Mamdani E.H. An experiment in linguistic synthesis with a fuzzy logic controller / E.H. Mamdani, S. Assilian // International Journal of Man-Machine Studies. − 1975. − Vol. 7. − № 1. − P. 1-13.