ПРИЙНЯТТЯ ОПТИМАЛЬНИХ РІШЕНЬ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ МІСТА В УМОВАХ ЇЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ І РИЗИКУ

Принятия оптимальных решений развития системы водоснабжения города в условиях ее неопределенности и риска
Better decisions development of water supply in terms of uncertainty and risk
О.Л. Соловей
невизначеність, ризик, лінгвістична змінна,шкала оцінки критеріїв, прийняття оптимальних рішень
Подано багатокритеріальну модель прийняття оптимальних рішень розвитку системи водопостачання міста в умовах невизначеності і ризику. Запропоновано методику побудови шкали оцінки критеріїв і вибору оптимальної альтернативи на основі математичного апарату теорії нечітких множин. Побудовано алгоритм прийняття оптимальних рішень розвитку системи водопостачання міста в умовах невизначеності і ризику.
Представлено многокритериальную модель принятия оптимальных решений развития системы водоснабжения города в условиях неопределенности и риска. Предложенная методика построения шкалы оценки критериев и выбора оптимальной альтернативы на основе математического аппарата теории нечетких множеств.
The paper presents multicriterion model of optimal solutions of systems of water supply under uncertainty and risk. The proposed method of building scale evaluation criteria and selection of optimal alternatives based on the mathematical apparatus of fuzzy sets. Algorithm can make better decisions of the city water system, under conditions of uncertainty and risk.
Управління розвитком складних систем, номер 6, 2011
28 Январь 2011
Інформаційні технології проектування
  1. Обработка нечеткой информации в системах принятия решений./ А.Н. Борисов, А.В. Алексеев, Г.В. Меркурьев и др.-М.: Радио и связь, 1989.
  2. Рябченко И.Н. Моделирование процессов потокораспределения в системах подачи и распределения воды с использованием ПЭВМ.- Харьков: LCD основа при Харьковском ун-те, 1998.-188с.
  3. Міхайленко В.М., Соловей О.Л. Проектний підхід як інноваційний механізм розвитку системи водопостачання міста//Управління розвитком складних систем.-2011.-№5. С.82-86.
  4. Кошарна Ю.В. Математична модель системи оперативного управління режимами комунікаційних систем за умови здійснення задачі управління проектом їх довгострокового розвитку// Весник ХНТУ.- 2006.-№2(25).-с.257-262.
  5. Керівництво з питань проектного менеджменту РМВОК, К.: ВІПОЛ, 199.-197с.
  6. Форкун Ю.В., Михайленко В.М., Форкун И.В. Обобщенная модель оптимальной оценки управляемости многомерных коммуникационных сетей в условиях их планового развития//Збірник наукових праць УДМТУ.-Миколаїв, 1999.-№2(362).-с.101-111.
  7. B.W. Boehm, Software Engineering Economics Prenfice Hall, 1981.