ОСОБЛИВОСТІ АТРИБУЦІЇ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОЕКТІВ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПОРТФЕЛІ ДЕВЕЛОПЕРСЬКОЇ КОМПАНІЇ

ОСОБЕННОСТИ АТРИБУЦИИ СТРОИТЕЛЬНЫХ ПРОЕКТОВ В ХОЗЯЙСТВЕННОМ ПОРТФЕЛЕ ДЕВЕЛОПЕРСКОЙ КОМПАНИИ
PECULIARITIES OF ATTRIBUTION OF BUILDING PROJECTS IN THE ECONOMIC PORTFOLIO OF DEVELOPER COMPANY
Гергі Д.С.
Gergy Denys
будівельний проект; бізнес-індикатори; господарський портфель; девелопер
строительный проект; бизнес-индикаторы; хозяйственный портфель; девелопер
construction project; business indicators; business portfolio; developer
В умовах обмежених ресурсів актуалізується проблематика сполучення інноваційних інструментів формування бізнес-портфеля з модернізованою системою бізнес-індикаторів діяльності компанії-девелопера, які відображають акумулювання матеріальних, фінансових, людських ресурсів в межах мультипроектної виробничої програми та їх спрямування для досягнення цілей інвестування. На основі підсумків науково-методичного опрацювання функціональної сутності, змісту та параметричного наповнення прикладних методів та моделей формування бізнес-портфеля, визначено створюваний інструментарій розробки виробничої програми як: поетапний та інтегрований, об’єднувальний ресурсний, проектно-орієнтований (цільовий), ситуативний та іміджевий підходи.
В условиях ограниченных ресурсов актуализируется проблематика применения инновационных инструментов формирования бизнес-портфеля на основе модернизированной системы бизнес-индикаторов деятельности компании-девелопера, которые отражают аккумулирование материальных, финансовых, человеческих ресурсов в пределах мультипроектной производственной программы и их использования для достижения целей инвестирования. На основе результатов научно-методического анализа функциональной сущности, содержания и параметрического наполнения прикладных методов и моделей формирования бизнес-портфеля, создаваемый инструментарий разработки производственной программы определен как: поэтапный и интегрированный, объединяющий ресурсный, проектно-ориентированный (целевой), ситуативный и имиджевый подходы.
In the context of limited resources, the problematic of applying innovative tools for forming a business portfolio is being updated on the basis of the modernized system of business indicators of the company's activity – the developer, which reflect the accumulation of material, financial, human resources within a multi-project production program and their use to achieve investment objectives. Based on the results of the scientific and methodological analysis of the functional essence, content and parametric filling of applied methods and models of business portfolio formation, the toolkit for developing the production program is created as a step-by-step and integrated, uniting resource, project-oriented (objective), situational and image approaches.
Управління розвитком складних систем, номер 32, 2017
Управление развитием сложных систем, номер 32, 2017
03 Октябрь 2017
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЕКОНОМІЦІ
  1. Давнис, В.В. Адаптивные модели: анализ и прогноз в экономических системах: монография / В.В. Давнис, В.И. Тинякова. – Воронеж : Воронеж. гос. ун-т, 2006 (Воронеж). – 353 с.
  2. Замков, О.О. Математические методы в экономике / О.О. Замков, А.В. Толстопятенко, Ю.Н. Черемных – М.: МГУ им. Ломоносова. – Издательство "ДИС", 1998. – 368 с.
  3. Колемаев, В.А. Математическая экономика / В.А. Колемаев – М.: ЮНИТИ, 1998. – 240с.
  4. Красс, М.С. Математика в экономике. Математические модели и методы / М.С. Красс, Б.П. Чупрынов. – М.: Финансы и статистика, 2007. – 544 с.
  5. Кундышева, Е.С. Экономико-математическое моделирование / Е.С. Кундышева – М.: Издательский дом Дашков и К, 2008. – 423 с.
  6. Левицкий, Е.М. Адаптивные экономические модели / Е.М. Левицкий; ред. Ю.А. Чижов; АН СССР, Сиб.отд- ние.– Новосибирск: Наука. Сиб.отд-ние, 1981, 221 с.
  7. Рижакова Г.М. Теоретичні основи розвитку моніторингових і діагностичних систем в управлінні підприємством / Г.М. Рижакова // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин. – 2013. – №29/2. – С. 31–43.
  8. Рижакова Г.М. Альтернативні аналітичні інструменти забезпечення економічної безпеки державного інвестування будівельних проектів [Текст] / Г.М. Рижакова // Управління розвитком складних систем. – 2013. – № 16. – С. 203 – 208.

1. Davnis, V.V. & Tinyakova, V.I. (2006). Adaptive models: analysis and forecast in economic systems: monograph. Voronezh, Russia: Voronezh. State university, 353.
  2. Zamkov, O.O., Tolstopyatenko, A.V. & Cheremnykh, Yu.N. (1998). Mathematical methods in Economics. Moscow. Russia: Lomonosov MSU. "DIS", 368.
  3. Kolemayev, V.A. (1998). Mathematical Economics. Moscow. Russia: UNITY, 240.
  4. Krass, M.S. & Chuprynov, B.P. (2007). Mathematics in Economics. Mathematical models and methods. Moscow. Russia: Finances and Statistics, 544.
  5. Kundysheva, E.S. (2008). Economic and mathematical modeling. Moscow. Russia: Publishing House Dashkov & Co, 423.
  6. Levitskiy, E.M. (1981). Adaptive economic models. Edited by Yu.A. Chizhov. Novosibirsk. USSA: Nauka. Siberian dep., 221.
  7. Ryzhakova, G.M. (2013). The theoretical basis of monitoring and diagnostic systems in business management, Ways of increasing effectiveness of construction in conditions of formation market relations, 29/2, 31-43.
  8. Ryzhakova, G.M. (2013). Alternative analytical tools for securing the economic security of public investment in construction projects. Management of development of complex system, 16, pp. 203–208.