ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ БУДІВЕЛЬНОГО  ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ ЕКОНОМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ

Определение показателя экономической безопасности строительного предприятия на основе эконометрических моделей
Determination of the level economic security of enterprise based on econometric models
О.В.Федосова., О.О.Молодід., С.А.Теренчук
економічна безпека, будівельне підприємство, регресія, економетрична модель, кореляційно-регресійний аналіз, гомоскедастичність, гетероскедастичність
Показано, що визначення рівня економічної безпеки підприємства неможливе без оцінки його прибутку. На основі аналізу фінансових звітів 13 будівельних підприємств засобами електронних таблиць MS EXEL побудовано і досліджено економетричну модель прибутку підприємства.
Показано, что определение показателя экономической безопасности предприятия не возможно без оценки его прибыли. На основе анализа финансовых отчетов 13 строительных предприятий методами стандартного програмного обеспечения построєна и исследована эконометрическая модель прибыли предприятия.
The article shows that determination of the level of the economic security of enterprise is impossible without assessing of its profit. The econometric model is based and explored on the analyses of financial statements of 13 enterprises by means of standard computer programs.
Управління розвитком складних систем, номер 5, 2011
28 Январь 2011
Інформаційні технології в економіці
  1. Федосова О.В. Сучасні тенденції розвитку екосекенту / О.В. Федосова, О.О. Молодід // Економіка і держава. - 2010. - № 11. - С. 39-40.
  2. Ильяшенко С.Н. Составляющие экономической безопасности предприятия и подходы к их оценке /
    С.Н. Ильяшенко // Актуальні проблеми економіки. – 2003.- № 3(21).– С. 12-19.
  3. Бермант М.А. О проблеме оценки качества /
    М.А. Бермант, И.Б. Руссман // Экономика и математические методы. – 1978. – Т.17.- № 4.–
    С. 691-699.
  4. Корецький. Діагностика економічної безпеки суб’єктів господарювання в транзитивній економіці / Корецький //  Наукові записки. – 2006. - № 15.
  5. Економіка підприємства / [Грещак М. Г., Колот В. М., Наливайко А. П., Покропивний С. Ф., Сай В. М.].  — К. : КНЕУ. - 2001. — 526 с.
  6. Провайдинг інновацій / [М.П. Денисенко, А.П. Гречан, М.В. Гаман та ін.]. – К.: «Видавничий дім «Професіонал». – 2008. – 486 c.
  7. http:// www.smida.gov.ua
  8. Економетрика / [Толбатов Ю.А.]. – К.: ТП Пресс. - 2003. – 320 с.
  9. Практичні заняття з економетрії в Excel / [Кубайчук О.О., Теренчук С.А.]. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2007. – 121 с.
  10. http:// wiki.tstu.edu.ua /